Colonia Claudius Sabariensum Bajnokság III. forduló, Szombathely.

Szombaton részt vettünk a Colonia Claudius, Sabariensum elnevezésű Bajnokság 3. fordulóján, ahol 25 egyesület úszói mérték össze tudásukat, köztük két osztrák és több budapesti csapat is.
A versenyen elsődleges célunk, a különböző korosztályos Magyar Bajnokságokra való kijutáshoz hiányzó szintidők teljesítése volt. Emellett azonban az éremeső sem maradt el. Összesen 11 érmet vihettünk haza, amelyből 5 arany.
Szabó Georgina gyűjtötte a legtöbb aranyérmet, szám szerint hármat, emellett minden számban, amiben elindult egyéni csúcsot úszott.
Mayer Dávid 50 méter gyorson nem talált legyőzőre és első alkalommal úszott szintidőt Országos Bajnokságra, szintén egyéni rekorddal.

Pajor Eszter 4 alkalommal állt rajtkőre és minden alkalommal, Aranyjelvényes időeredménnyel ért célba, 4 érmet kíséretében, amelyből egy aranyra sikeredett. 3 egyéni csúcsából a legkiemelkedőbb a 100 méter hátúszásban elért teljesítménye, ami Ranglista 5. helyet ér.
Detrich Luca két éremmel zárt, 200 gyorson OB szintidőt úszva. A legkiemelkedőbb eredménye mégis a 200 hát, ahol Aranyjelvényes idővel, új egyéni csúccsal a Ranglista 8. helyére kúszott fel.

Tuli Botond 200 méter gyorson állhatott a dobogó 3. fokára, egyéni rekorddal. 100 méter háton pedig OB szintidőt úszott, szintén egyéni csúccsal.

Eredmények:
Barna Balázs (2008): 200 m gyors 6. hely; 50 m gyors 9. hely; 100 m gyors 10. hely
 
Detrich Luca (2008): 100 m hát 2. hely; 200 m gyors 3. hely; 100 m pillangó 6. hely; 200 m hát 5. hely

Jancsik Regő (2008): 200 m gyors 10. hely; 50 m gyors 7. hely; 100 m gyors 15. hely

Mayer Dávid (2007): 50 m pillangó 4. hely; 50 m gyors 1. hely; 100 m gyors 9. hely

Pajor Eszter (2006): 100 m hát 2. hely; 200 m gyors 2. hely; 200 m hát 3. hely; 100 m gyors 1. hely

Szabó Georgina (2006): 400 m gyors 1. hely; 100 m mell 1. hely; 200 m mell 1. hely; 100 m gyors 4. hely

Tóth Csanád Örs (2008): 100 m hát 14. hely; 50 m hát 9. hely; 200 m hát 11. hely; 100 m gyors 14. hely

Tuli Botond (2008): 100 m hát 5. hely; 200 m gyors 3. hely; 100 m pillangó 6. hely; 100 m gyors 7. hely

Edző:Lábodi Laura

Köszönjük Marcali Városának és a Marcali Városi Fürdő és Szabadidőközpontnak a versenyekre való felkészülésben nyújtott támogatásokat.

Köszönjük szépen Lábodi Laurának a fotókat, illetve a beszámolót.