HírekSport

Parádés végjáték után döntetlennel rajtoltak a lányok NB II-ben – VIDEÓ

Parádés végjáték után 29-29-es döntetlennel rajtoltak a lányok a női kézilabda NB II Dél-nyugati csoportjának első hazai mérkőzésén.

A nagy létszámú hazai közönség igazi parázs hangulatot teremtett a Marcali városi sportcsarnokban a bajnokság első fordulóján. A Veszprémi Pannon SE érkezett Marcaliba, ezzel  kezdte meg idei szereplését az NB II-es női kézilabda-bajnokságban az MVSZSE. Az első félidőben nehezen találtak megoldást a hazaiak játékstílusára a veszprémi lányok. A vendégek tartották a lépést , de az hibás támadásokat és védekezéseket kihasználta a rutinos Marcali gárda. A hazaiak kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre (14-12). A második félidő korai szakasza nem hozott változást, sőt, a veszprémi hátrány csak tovább nőtt, a hazaiak már öt góllal is vezettek. Ekkor fordult a kocka, Kovács Gábor tanítványai rendezték soraikat, zsinórban hét találattal sikerült döntetlenre menteniük a játékot (29-29). Sziva-Balog Piroska ismét bebizonyította, hogy ő a marcali együttes szíve és motorja, fergeteges játéka és szakmai alázata példaként szolgálhat az fiatal tehetségeknek.