HírekSport

XVI. CLAUDIUS KUPA NEMZETKÖZI ÚSZÓVERSENY

2018. november 24- 25.-én Szombathelyen rendezték a XVI. Claudius Kupa Nemzetközi Úszóversenyt, amelyen a Marcali Úszó- és Szabadidő Sportegyesület 7 versenyzője indult. A rendezvényen való részvétellel célunk a versenyzési lehetőség biztosítása volt a korosztályos sportolóink számára nemzetközi ellenfelekkel, előfutam-döntős rendszerben. Fontos célkitűzés volt a ranglistás idők, és helyezések javítása is. Az alapozó időszak harmadik hónapját egyéni csúcsokkal, sikerekkel tűzdelt maratoni hétvégével zárták versenyzőink.

A két napos versenyen összesen 28-szor álltak rajtkőre, és a legnagyobb sikert a 4* 100 méteres leány gyorsváltóban érték el, ahol az előkelő harmadik helyet, vagyis a bronzérmet szerezte meg a csapat (tagjai: Detrich Luca, Hotter Petra, Szabó Georgina, Szántó Júlia Anna).

Pajor Eszter 100 méter hátúszásban kvalifikálta magát a döntőbe, és az elismerésre méltó 6. helyezést érte el.

Edzők:Perlakyné Szlavitsek Gizella, Törös Károly

Köszönjük Marcali Városának és a Marcali Városi Fürdő és Szabadidőközpontnak a versenyekre való felkészülésben nyújtott támogatásokat.

Köszönjük a beszámolót és a képeket Detrich Nikolettának.