HírekSport

Úszás Diákolimpia Somogy Megyei döntő

Tegnap rendezték Kaposváron a Somogy Megyei Diákolimpiai Döntőt. A Marcaliban megrendezett területi döntőről 18 úszónk jutott tovább a megyei versenyre. A gyerekek iskoláikat képviselve vettek részt a megmérettetésen, így a Berzsenyi Gimnáziumot, a Noszlopy és Mikszáth tagiskolát, a Balatonfenyvesi és a Balatonkeresztúri iskolát. Pajor Eszterrel már előzetesen a továbbjutást tűztük ki célul az Országos Döntőre, még úgy is, hogy egy évvel idősebbek is voltak a mezőnyében. Az úszó ranglista alapján háton erre reális esélye volt, amellyel maximálisan élt, új egyéni csúccsal jutott tovább és szerzett aranyérmet. 100 gyorson már nagyobb versenyre számítottunk, amely meg is történt, szoros csatában egy századmásodperccel maradt csak alul és szerzett ezüstérmet. Tasnádi Martin 100 méter háton léphetett a dobogó legfelső fokára, amely természetesen szintén továbbjutó helyezés. Martin egyéni csúcsa és az Országos Döntőre való kvalifikálása ebben a számban hatalmas meglepetés volt. A többiek is kitettek magukért, hiszen összesen 8 egyéni érmet gyűjtöttünk, ezen kívül szerepet vállaltunk a II. korcsoportos fiú és lányváltó dobogós szereplésében.

Szántó Júlia: 100 hát 3. hely
II. Korcsoportos fiú 4X50 m gyorsváltó 2. hely (Tóth Csanáddal)
II. Korcsoportos lány 4X50 m gyorsváltó 2. hely (Detrich Lucával, Hotter Petrával, Tripkovics Zselykével)

Edzők: Lábodi Laura, Kristó Edina

Köszönjük Marcali Városának és a Marcali Városi Fürdő és Szabadidőközpontnak a versenyekre való felkészülésben nyújtott támogatásokat.

Forrás: Lábodi Laura