A Marcali Úszó- és Szabadidő SE utánpótlás versenyzői is az ország élvonalában

2019. május 25- 26.-án zajlott Budapesten a Delfin- Béka Országos Úszórangadó.Ez a verseny a 7-10 éves úszópalánták országos seregszemléje, ahol a legjobbakmérettetik meg magukat. A béka korosztálynak (7-8 évesek) nincs hivatalos országos bajnoksága, ezért ez az a verseny, ahol az ország minden részéről érkeznek a kis versenyzők, hiszen az esemény csak róluk szól.

A Marcali Úszó- és Szabadidő SEutánpótlás csoport versenyzői képviselték 3 fővel az egyesületünket. Célunk a minél jobb időeredmények elérése, és természetesen a versenyrutin megszerzése volt a találkozón való részvétellel. A rangos eseményen két nap alatt 15-ször álltak rajtkőre, és Detrich Viktor jóvoltából két bronzéremmel tértek haza városunkba.

Varga Izabella, és Németh Alízaranyjelvényes időeredményeket, értékes ranglistás helyezéseket, és számos egyéni csúcsot ért el a próbatételen.

Az eredmények azt mutatják, hogy az utánpótlás versenyzőink fejlődése töretlen.Averseny jó felkészülési és felmérési állomás volt, hogy feltérképezzük milyen szinten áll sportolóink edzéseken gyakorolt, úszásnemek szerinti helyes technikájának elsajátítása, a szabályos rajtok- fordulók végrehajtása, illetve a további ezzel kapcsolatos tennivalók felmérése versenyhelyzetben.

Eredmények: 

Detrich Viktor

50 méter hátúszás 3. helyezett

50 méter pillangóúszás 3. helyezett

100 méter hátúszás 4. helyezett

100 méter gyorsúszás 6. helyezett

50 méter mellúszás 6. helyezett

100 méter gyorsúszás 11. helyezett

Varga Izabella:

50 méter hátúszás 9. helyezett

100 méter gyorsúszás 9. helyezett

50 méter mellúszás 6. helyezett

50 méter gyorsúszás 10. helyezett

100 méter hátúszás 9. helyezett

50 méter pillangóúszás 6. helyezett

Németh Alíz:

50 méter hátúszás 19. helyezett

100 méter gyorsúszás 27. helyezett

50 méter mellúszás 23. helyezett

Edző:PerlakynéSzlavitsek Gizella, Törös Károly

Sportolóinknak gratulálunk a kimagasló teljesítményeikért!

Köszönjük Marcali Városának a versenyekre való felkészülésben nyújtott támogatását!