HírekSzines

Berzsenyis diákok sikere a PENdroid informatika verseny országos döntőjében.

Gimnáziumunk jól működő informatika oktatásáról érkezett egy újabb pozitív visszajelzés. A PENdroid informatikai verseny országos döntőjében szép sikert ért el a Crewmates fantázianevű csapatunk, hiszen az előkelő 4. helyet szerezték meg iskolánk tanulói és nem mellékesen a gimnáziumok közül a legjobb eredmény érték el! A csapat tagjai Katona Kevin, Csécs Barna, Király János és Vincze Martin, a 10.B osztály emelt informatika képzésén részt vevő diákok.

Az országos döntőbe az első két forduló eredménye alapján a legjobb 10 csapat került be. Az egész napos döntőben egy androidos játékprogramot kellett készíteni a csapatoknak. Diákjaink olyan kiváló munkát készítettek, hogy az általuk írt játékprogram fel fog kerülni a Google Play áruház kínálatába!

Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő pedagógusnak, Bene Gábornak!

Köszönjük a beszámolót a Berzsenyi Dániel gimnáziumnak.