HírekSport

IX. 1. MCM Diamant Kupa Nemzetközi Uszonyos- és Búvárúszó Verseny

A Marcali Úszó- és Szabadidő Sportegyesület versenyzői ezen a hétvégén sem pihentek, hiszen a megyeszékhelyen rendezett IX. 1. MCM Diamant Kupa Nemzetközi Uszonyos- és Búvárúszó versenyen mutatták meg, hogy uszonyos úszásban is a legjobbak között van a helyük. A népes mezőnyben a legkisebbektől (7 év) egészen a felnőttekig mindenki megmérethette magát. Egyesületünk 5 sportolója szállt vízbe, és összesen 3 aranyéremmel, valamint megannyi értékes pontszerző helyezéssel tértek haza a viadalról.

Az eredménylistán is látszik, hogy kitettek magukért, hiszen az éremtáblázaton az előkelő 7. helyen zárt az egyesületünk. Hat különböző távon, és nemben összesen 15-ször álltak rajthoz, ahol több egyéni csúcs is született.

A felkészülés tovább folytatódik, hiszen sportolóinknak a két legnagyobb próbatétel még hátra van. Május első felében a Gyermek –Ifjúsági -Felnőtt Uszonyosúszó Országos Bajnokság, ami Kecskeméten kerül megrendezésre, és júniusban az Uszonyosúszó Diákolimpia, ami Gyöngyösön kerül lebonyolításra.

Eredmények:

Detrich Luca

400 méter uszonyos gyorsúszás 1. helyezett

100 méter uszonyos gyorsúszás 5. helyezett

50 méter uszonyos gyorsúszás 8. helyezett

Mayer Dávid

50 méter uszonyos gyorsúszás 1. helyezett

100 méter uszonyos gyorsúszás 1. helyezett

100 méter felszíni úszás 8. helyezett

Szántó Júlia Anna

100 méter felszíni úszás 9. helyezett

200 méter uszonyos gyorsúszás 7. helyezett

400 méter uszonyos gyorsúszás 5. helyezett

Barna Balázs

400 méter uszonyos gyorsúszás 5. helyezett

100 méter uszonyos gyorsúszás 7. helyezett

50 méter uszonyos gyorsúszás 6. helyezett

Berceli Oxana

50 méter uszonyos pillangóúszás 6. helyezett

50 méter uszonyos gyorsúszás 7. helyezett

100 méter uszonyos gyorsúszás 8. helyezett

Edző: Perlakyné Szlavitsek Gizella

Sportolóinknak gratulálunk a kimagasló teljesítményeikért!

Köszönjük Marcali Városának a versenyekre való felkészülésben nyújtott támogatását!