HírekKultúra

Versenyeredmények a gimnáziumból

Országos döntőben a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium

Nagy múltra tekint vissza az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny. A megmérettetés célja többek között az anyanyelv ápolása, a tudatos nyelvhasználat iránti igény ösztönzése a magyar nyelvet beszélő fiatalok körében. Idén 165 gimnazista vett részt a megyei versenyeken, innét az első két helyezett jutott az országos döntőbe, amelyet február 24-én rendeztek meg a vírushelyzet miatt online formában. Somogy megyéből 2 diák jutott be az Országos döntőbe, iskolánkat Nikula Bettina 12.A osztályos tanuló képviselte. Bettina szépen szerepelt, a 28. helyet érte el úgy, hogy jobbára nagyvárosok tanulóival versengett. Felkészítő tanára: Horváthné Csoszó Gyöngyi.

Ránki György dunántúli történelem versenyen

Ránki György dunántúli történelem versenyen iskolánk két tanulója is bejutott a 2022. február 22-én Kaposváron megrendezett megyei döntőbe, melynek eredményéről örömmel értesültünk. A verseny első részében, az iskolai szinten két legjobb eredményt elért tanuló feladatsorát kellett továbbküldeni, közülük kerültek kiválasztásra a második forduló résztvevői. Mindkét diákunk továbbjutott a megyei fordulóba. A verseny “Az Aranybulla évszázada” téma köré szerveződött 3 kategóriában. Gimnáziumunk diákjai a négy és öt évfolyamos gimnáziumok tanulói számára szervezett kategóriában értek el kiemelkedő eredményeket. Dobó Melinda 11.B osztályos tanuló megyei 2. helyezést ért el, felkészítő tanára Farkasné Bencze Andrea, Horváth Ádám 12.A osztályos tanuló megyei 3. helyezést ért el, felkészítő tanára Szántóné Horváth Magdolna.

Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez!