HírekSport

Nagyszerű eredmények az Országos Döntőkön!

A Mikszáth Iskola IV. korcsoportos fiú atléta 4×1000 m futóváltója az 5. helyen, 5 próba csapata a 7. helyen végzett az országos döntőn!

Iskolánk országos döntőbe jutott IV. kcs-os atlétái (2007-08-as születésűek) a múlt héten két napot töltöttek Győrben az országos döntőkön. Eredményesen.

ATLÉTIKA- EGYÉNI ÉS VÁLTÓFUTÓ PÁLYABAJNOKSÁG DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ IV. KORCSOPORT

Győr, 2022. 05. 25. (szerda)

A döntő futó és ügyességi versenyszámaira a megyei bajnokok és az országos szintet teljesítő versenyzők jutottak be. Nem mindenki élt a lehetőséggel, így versenyszámonként eltérő létszámú csapatok ill. versenyzők szerepeltek.

A Mikszáth Kálmán Általános Iskola a versenynapon 2 számban volt érdekelt.

A 4×1000 m fiú futóváltónk a 14 csapatos mezőnyben az 5. helyen végzett.

Csapattagok:

Rácz Bence, Takács Soma, Tamasián Bernát 8.a, Földényi Márkó 7.a

felkészítő testnevelők: Bőle László, Légrádi-Pék Evelin

A 1500 m futás leány döntőjében Németh Lili 8.a osztályos tanuló a 17. helyezést érte el a 19 induló között.

felkészítő testnevelő: Bőle László

ATLÉTIKA- TÖBBPRÓBA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ IV. KORCSOPORT

Győr, 2022. 05. 26. (csütörtök)

A IV. kcs. 5 próba (100 m futás, távolugrás, kislabdahajítás, súlylökés, 800 m futás) a megyei bajnokcsapatok és egyéni győztesek mérték össze tudásukat.

A megnyitón elhangzott, hogy ebben a korosztályban 23 000 felett volt a körzeti versenyeken indulók száma.

1. kcs. 5 próba fiú csapatunk a 7. helyen végzett a 21 csapatot felvonultató mezőnyben.

Hegedűs Zalán, Horváth Zsolt, Rácz Bence, Takács Soma, Tamasián Bernát 8.a, Földényi Márkó 7.a

Legjobb egyéni összetett eredményt a fiúknál Tamasián Bernát érte el, a 8. helyen végzett a 135 induló között.

Németh Lili 8.a osztályos tanuló a leányok mezőnyében a 27. helyen végzett a 117 induló között.