Videóklip-elemzés keresztény szemmel – előadás az X-házban
2025. január 2-án, csütörtökön 18.15 órától Pozsonyi Pál, német és történelemszakos gimnáziumi tanár “Videóklip-elemzés keresztény szemmel. Hogyan vezetnek meg minket láthatatlanul…” címmel tartott vetített-képes előadást az X-ház nagytermében.
A megjelenteket először Kiss Kálmán, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) Marcali Csoportjának elnöke köszöntötte, majd átadta a szót a marcali származású pedagógusnak.
Pozsonyi Pál korábban már volt vendége az egyesületnek, azonban a mostani alkalommal más, elsősorban a fiataloknak szóló témával készült. Természetesen az idősebb korosztályok képviselői is meg voltak hívva a bemutatóra, melyen a zenei médiákban megjelenő káros tartalmakra kívánta ráirányítani a figyelmet. Az előadó különféle képi, tartalmi példákkal elemezte, magyarázta el és mutatta be a közelmúltban, illetve a mostani videóklipekben megjelenő keresztény ellenes, valamint az újfajta ideológiák burkolt, vagy célzott terjedését, hatását a fiatal korosztályokra. Ezen kívül nyíltan beszélt még a nyugati és amerikai sztárok, és közismert cégek botrányairól, melyekkel a média is részletesen foglalkozott, foglalkozik, és idézett is több hírforrást.
Megállapította, hogy a világ nem jó irányba halad, mert az emberekkel, főleg a fiatalokkal – akiket a legjobban lehet befolyásolni – próbálják meg elfogadtatni, legalizálni azokat a káros „áramlatokat”, melyeket korábban a közvélemény jó része elutasított, vagy nem tolerált, ma meg már természetesnek gondolnak sokan.
A műsor végén több kérdés, hozzászólás is elhangzott, majd az elnök, egy kis ajándék kíséretében megköszönte Pozsonyi Pál bemutatóját és felhívta a figyelmet a következő programra, mely január 12-én lesz a doni hősök és áldozatok emlékére.
Az előadást – többek között – Hosszú András, Kőhalmi Katalin és dr. Pozsonyi Márk önkormányzati képviselők, valamint Szaka Zsolt, a Marcali és Környéke Hagyományőrző Ipartestület elnöke is megtisztelte jelenlétével.
Írta: KÉSZ Marcali Csoport/Kiss Kálmán
Fotók: Pozsonyi Anna, Szaka Zsolt, Kiss Kálmán