A 21 napos kihívás margójára, a 22. napon
Szeptember 18-án, csütörtök reggel 5:50-kor várakozásainkat felülmúló álmos, ásítozó, „Mit keresek én itt?” arccal találtuk szembe magunkat. Többször emlegettük az egyik szervező nevét különböző kontektusokban, de miután elindult az alkalmazás és várt bennünket a következő ellenőrző pont, elindultunk, és ki sétálva, ki futva, de teljesítette az első napot. Na, akkor már csak 20 van vissza! Holnap reggel tali! J Aztán pénteken ismét megtelt a parkoló. Mindenki érezte még ez előző napot, de újra nyúlcipőt húztunk, és a második napon is „Sikeres teljesítés!”. Még jó, hogy holnap szombat, nem kell megint hajnalban kelni!
Hétfőn reggel még többen lettünk, és így ment ez tovább szinte napról napra. A hét vége felé egyre fáradtabban, de mindenki becsülettel helytállt.
Majd elkapott bennünket a versenyszellem, mikor azt láttuk, hogy a 12 benevezett futókör között hamar a második helyre kerültünk. Csepel vezette akkor a tabellát és mi megpróbáltuk behozni őket. Ezt a kihívást is teljesítettük! És azóta is az első helyen állunk, megelőzve Marcalinál jóval nagyobb települések futóköreit.
Eddigre már igazi közösséggé kovácsolódtunk. És nem álltunk meg! Egyre többen teljesítették az eredeti kihívást is, hogy 21 egymást követő munkanapon reggel 6 és fél hét között sétálva, vagy futva megtegyék a 2-km-es távot. Sőt, a nagy többség azóta is minden reggel hol fáradtabban, hol kipihentebben, de ott van. Indulás előtt váltunk pár szót, menet közben köszöntjük egymást, beérkezés után, ha még van erőnk fotózunk is párat, és megbeszéljük, kinek hogy esett a mai! 😀
December 15. hétfő a program utolsó napja. Ebben az eltelt 3 és fél hónapban futottunk napfelkeltében, sötétben, esőben, ködben, fagyban, a bevállalósak pedig a frissen lehullott hóban is. És mindenki fejlődött. Naprólnapra érezte magán a mozgás jótékony hatását, a közösség építő, támogató erejét. A reggeli mozgás a mindennapjaink része lett, és bár a kihívásnak vége, feltett szándékunk, hogy nem állunk meg. Ha nem is minden hajnalban, de heti 2-3-szor lejövünk, hogy a következő kihívás már sokkal edzettebb állapotban találjon bennünket.
Mi is történt 21 nap alatt?
Barátságok kötődtek, új embereket ismertünk meg, kialakult egy minden téren igen vegyes, de igen jó közösség. És ez volt az eredeti cél, a közösség teremtés, tehát a kihívást teljesítettük!
Köszönet Mindenkinek, kicsiknek, nagyoknak! Nélkületek ez nem jöhetett volna létre…..
Írta: Balogh Margit – személyügyi és sport referens






