HírekSport

XXXIV. Bácsvíz Kupa Úszóverseny

2019. február 23- 24.-én Kecskeméten rendezték a XXXIV. Bácsvíz Kupa elnevezésű úszóversenyt, ahol 9 versenyzővel vett részt a Marcali Úszó- és Szabadidő Sportegyesület.

A találkozón rekord számú volt a résztvevő sportolók száma. A két nap alatt 2495 nevezéssel 260 futamot indítottak el.

Versenyzőink 48-szor álltak rajtkőre, és 12550 métert úsztak versenyben, ahol a tőlük már megszokott sikerekkel tértek haza, hiszen 3 arany, 5 ezüst, és 3 bronzérmet szereztek meg.

Sportolóink fő versenyszáma a vasárnap megrendezett 1500 méter gyorsúszás volt, ahol az alapozás közbeni hosszú távú képességeik felmérése volt cél. A kihívás teljesítésében maximálisan helyt álltak úszóink, így méltán büszkék lehetnek tanítványaikra Törös Károly, és Perlakyné Szlavitsek Gizella edzők.

Detrich Viktor a legfiatalabb versenyzőként 3 számban szerepelt a próbatételen, ahol saját korosztálya nem volt, tehát a nála nagyobb versenyzőkkel kellett vízbe szállnia. Ennek ellenére kiválóan megállta helyét ebben a mezőnyben is.

Eredményei:

50 méter gyorsúszás 12. hely (korosztályos 2. helyezett)

50 méter hátúszás 8. hely (korosztályos 1. helyezett)

50 méter mellúszás 7. hely (korosztályos 2. helyezett)

Detrich Luca több versenyszámban is új egyéni csúcsot tudott úszni. Először próbálhatta ki magát 1500 méter gyorsúszásban, ahol a komoly kihívást elismerésre méltóan teljesítette.

1500 méter gyorsúszás 4. hely

Pajor Eszter a legjobb időeredményein most is tudott faragni. A tőle megszokott módon többször ismét sikerült dobogóra állnia.

Eredményei:

50 méter gyorsúszás 4. hely

50 méter hátúszás 3. hely

100 méter gyorsúszás 2. hely

200 méter vegyes úszás 1. hely

1500 méter gyorsúszás 2. hely

Mayer Dávid itt is jó formában versenyzett, és úszta szinte minden számban az eddigi legjobb időeredményeit. 1500 méter gyorsúszás versenyszámban először mérettette meg magát, ahol kiváló eredménnyel zárt.

1500 méter gyorsúszás 11. hely

Tasnádi Martin kitett magáért, hiszen értékes helyezéseket gyűjtött, és 200 méter hátúszásban felúszta magát a dobogó legfelső fokára.

200 méter vegyes úszás 8. hely

Szántó Júlia Anna 5 versenyszámban indult a két napos viadalon, ahol neki is sikerült értékes időeredményeket úsznia, hiszen 50 méter gyorsúszásban felülmúlta eddigi legjobbját.

Eredményei:

50 méter gyorsúszás 15. hely

50 méter hátúszás 5. hely

100 méter gyorsúszás 18. hely

400 méter gyorsúszás 10. hely

200 méter vegyes úszás 9. hely

Szabó Georgina maximális erőbedobása meghozta a várt sikert, hiszen 4 versenyszámban is egyéni rekordot tudott dönteni.