HírekSport

Magabiztos úszósikerek a Marcali Úszó- és Szabadidő Se- nél

2021. május 14.- 16. között került megrendezésre Kaposváron az 53. Csík Ferenc Emlékverseny, ahol 37 sportegyesület, közel 400 versenyzője mérettette meg magát. A három napos versenysorozatnak a Marcali Úszó- és Szabadidő Sportegyesület hét versenyzővel vágott neki. 49-szer álltak rajtkőre sportolóink, hogy vízbe szálljanak a legjobb időeredményeket, és rangos helyezéseket.

Az eredményes, sikeres felkészülés eredménye most sem maradt el, hiszen a maratonira nyúlt versenynapokról 20 arany-, 2 ezüst-, és 3 bronzéremmel tértek haza sportolóink.

A délelőtti futamokban Detrich Viktor mindkét versenynapon minden úszott számában fölényesen győzni tudott, felállítva ezzel új egyéni rekordjait, és 5 aranyéremet zsebelhetett be.

Eredményei:

200 vegyesúszás 1. helyezett

50 méter hátúszás 1. helyezett

100 méter hátúszás 1. helyezett

200 méter hátúszás 1. helyezett

200 méter mellúszás 1. helyezett

Szegedi- Simon Zolna szintén száz százalékos teljesítménnyel zárta a sorozatot, hiszen hat versenyszámból hatot nyerni tudott.

Eredményei:

200 méter vegyesúszás 1. helyezett

100 méter mellúszás 1. helyezett

100 méter pillangóúszás 1. helyezett

50 méter mellúszás 1. helyezett

50 méter pillangóúszás 1. helyezett

Varga Izabella is csatlakozik az aranyérmesek táborához, kiemelkedő teljesítménye nem maradt eredmény nélkül, 5 aranyéremmel büszkélkedhet.

Eredményei:

200 méter gyorsúszás 1. helyezett

100 méter gyorsúszás 1. helyezett

200 méter pillangóúszás 1. helyezett

Hajdu Alexandra 50 méter gyors-, és 400 méter gyorsúszásban diadalmaskodott, és 1. helyezést ért el, míg 200 méter gyorsúszásban 2. helyezett, 400 méter gyorsúszásban pedig az előkelő harmadik helyet szerezte meg.

Németh Alíz a nála egy évvel idősebb korosztállyal együtt került értékelésre, így még nagyobb elismerést érdemel, hogy 200 méter vegyesúszásban bronzérmes helyezéssel tudott zárni. Öt úszott számából négyszer döntőbe tudott jutni, ahol szintén kitűnő időeredményeket szerzett meg.