HírekSport

Az új évben is folytatódik a sikersorozat a Marcali Úszó- és Szabadidő SE-nél

2019. január 26.-án Székesfehérváron rendezték a 8.11 korosztályos úszóversenyt, ahol 5 sportolónkkal vettünk részt a megmérettetésen. Célunk elsősorban a kisebb úszóinknak a versenyzési rutin elsajátítása volt.

18 hazai egyesület, 213 versenyzője összesen 685-ször állt rajthoz. A marcali úszók ezen a napon 21-szer álltak rajtkőre, ebből 6-szor dobogós helyet sikerült bezsebelniük.

Délelőtt 50 méteres távokon mérték össze erejüket, ahol a legeredményesebb Detrich Viktor 50 méter mellúszásban, és Németh Alíz 50 méter hátúszásban volt, akik bronzéremmel a nyakukban térhettek haza.

Ezen kívül:

Detrich Viktor

50 méter gyorsúszás 4. helyezett

50 méter hátúszás 4. helyezett

Németh Alíz

50 méter mellúszás 5. helyezett.

Varga Izabella 50 méter mellúszásban egyéni csúcsot úszva 4., 50 méter hátúszásban 5., és 50 méter gyorsúszásban 4 másodpercet faragva az eddigi legjobb időeredményén szintén az előkelő 5. helyet szerezte meg.

Délután már a rutinosabb versenyzőinkké volt a főszerep.

Detrich Luca 1350 métert teljesített versenyszerűen, amiből a következő eredmények születtek:

400 méter vegyesúszás 2. helyezett
400 méter gyorsúszás 2. helyezett
200 méter mellúszás 2. helyezett
200 méter hátúszás 6. helyezett lett.

Emellett délelőtt 50 méteres távokon is vízbe szállt, amit kitűnő eredményekkel, versenyen kívüli kategóriában teljesített.

Barna Balázs ugyancsak a délelőtti versenyen kívüli 50 méterekkel kezdett, majd 400 méter gyorsúszásban, hatalmas egyéni csúcsot úszva az előkelő 2. helyezést érte el, 200 méter hátúszásban pedig 7. helyezett lett.

2019. január 27.-én vasárnap a 12+ úszóversennyel folytatódott a székesfehérvári szereplése az egyesületnek. A verseny célja a szintidő szerzési, és versenyzési lehetőség biztosítása a 12 éves és idősebb versenyzőink számára.

24 egyesület 189 úszója 555-ször állt rajthoz. Három versenyzőnk 15-ször lépett rajtkőre, amiből 4 érmes helyezést szerzett meg Pajor Eszter, akinek a szereplése ismét kiemelkedő, hiszen minden számában dobogóra állhatott.

Eredményei:

400 méter gyorsúszásban 2. helyezett,

200 méter mellúszásban 2. helyezett,

200 méter hátúszásban 1. helyezett,

400 méter vegyes úszásban 2. helyezett lett.

Szabó Georgina is kitett magáért, hiszen értékes helyezéseket gyűjtött:

400 méter gyorsúszásban 10. helyezett,

200 méter mellúszásban 5. helyezett,

200 méter hátúszásban 9. helyezett,

400 méter vegyes úszásban 4. helyezett lett.

Mayer Dávidnak volt a legnehezebb dolga, hiszen saját korosztálya nem volt, így a nála egy évvel idősebb riválisokkal kellett vízbe szállnia.

Eredményei:

400 méter gyorsúszás 12. helyezett (korosztályos 6. hely)

200 méter hátúszás 8. helyezett (korosztályos 4. hely)

100 méter gyorsúszás 4. helyezett (korosztályos 1. hely).

Még korántsem vannak bomba formában a marcali úszók, az időeredményeken még érződik az alapozás hatása, mégis ismét sikerült érmekkel hazatérni Marcaliba.

A hétvége mérlege tükrözi, hogy a kitartó munkának és kemény edzéseknek meg van az eredménye. Büszkék vagyunk úszóinkra és edzőikre, szurkoljunk együtt, hogy az év további versenyei még nagyon sok csillogó érmet és remek időket tartogasson a Marcali Úszó- és Szabadidő Sportegyesület úszótehetségeinek.

Sportolóinknak gratulálunk a kimagasló teljesítményeikért!

Edzők: Perlakyné Szlavitsek Gizella, Törös Károly

Köszönjük Marcali Városának és a Marcali Városi Fürdő és Szabadidőközpontnak a felkészülésben nyújtott támogatásukat.