HírekKultúra

Meggyújtották az első adventi gyertyát Marcaliban

2021. november 27-én, ádvent első szombatján, 17 órakor ünnepi műsor keretében gyújtották meg a kültéri adventi koszorún az első gyertyát Marcaliban, a Gyümölcsoltó Boldogasszony plébániatemplom előtti téren.

A megjelenteket Kiss Iván c. prépost, plébános köszöntötte és beszélt röviden ádvent jelentőségéről, majd a Tündérliget Óvoda Napsugár Csoportjának gyermekei karácsonyváró műsort adtak elő, melyet Horváthné Zsinics Katalin és Bódis Krisztina óvónők tanítottak be.

Ezt követően Iván atya megköszönte a kicsik és az óvónők közreműködését, majd felkérte dr. Sütő László polgármestert, hogy gyújtsa meg az első, lila színű adventi gyertyát az egyházközség férfi tagjai által elkészített koszorún. Az egyházközség és a város közös karácsonyváró ünnepségéreismét sokan eljöttek, hogy megnézzék a legkisebbek verses-zenés programját.

Írta és fotók: Kiss Kálmán